מה זה SEO קידום אורגני לאתרים

Search engine optimization

תוכן עניינים

קידום אורגני לאתרים – הנקרא SEO – ומתבטא בראשי התיבות Search Engine Optimization, או בעברית – מיטוב של מנועי החיפוש. ומאפיין פרקטיקה שמטרתה לגרום למנועי החיפוש לתעדף את האתר שלנו על פני אחרים, להציג אותו גבוה יותר בתוצאות החיפוש ובכך להניב תנועת גולשים לאתר בצורה אקספוננציאלית.

איך עושים קידום אורגני לאתרים SEO

אפשר לקטלג את ההיבטים השונים של קידום אורגני לאתרים בצורה הזו:

  1. On-Site – קידום אורגני פנימי לאתר, שכולל הוספת תכנים ומיטוב התכנים באתר.
  2. Off-Site – קידום אורגני חיצוני לאתר, שכולל קישורים מאתרים אחרים.
  3. Technical SEO – קידום אורגני טכני נועד עבור מיטוב הנכסים הדיגיטליים (אתר למשל) לעמידה בסטנדרטים הגבוהים ביותר של מנועי החיפוש, למשל היררכיית כותרות (H1 ובניו), טיפול בתמונות, מהירות האתר ותקשורת האתר עם מנועי החיפוש כך שמנועי החיפוש יוכלו להבין ולהציג את האתר בצורה הטובה ביותר.

כמה עולה קידום אורגני לאתר?

קידום אורגני כשירות נע בין 1500-4000 ברמה הבסיסית ביותר, ויכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים בחודש, תלוי מאוד במוצר, בשוק ובאסטרטגיה. קידום אורגני כולל בתוכו המון פעולות שצריך לבצע על מנת להגיע לתוצאות טובות וכחלק מהקידום צריך להקים או לרכוש נכסים לקישורים חיצוניים, מה שיכול להתבטא בהוצאה של אלפי שקלים בשנה בתחום תחרותי במיוחד.

למה קידום אורגני כל כך משתלם?

הקידום האורגני יוצר סינרגיה בין הגולש, מנועי החיפוש והאתר שלכם. רוב הגולשים באינטרנט מחפשים מידע, אם אתם יודעים לספק להם את המידע הרחב ביותר והמדויק ביותר לצרכים שלהם, אתם יוצרים תמונה שלמה בה כל שלושת הצדדים נהנים – מנועי החיפוש שמים את התוכן שלכם בתוצאות שלהם, גולש נכנס לאתר שלכם ומקבל את התוכן הרלוונטי לו, אתם מקבל גולש רלוונטי לאתר "בחינם", וכולם מרוצים.

לעומת קידום ממומן, הקידום האורגני משתלם פי כמה ברוב הנישות, למשל בתחום הנדל"ן יחס ההמרה מקידום אורגני הוא פי כ-3.5 מקידום ממומן, כל זה בגלל איך שאנשים צורכים תוכן ומחפשים שירות, ולא ימהרו ללחוץ על פרסומת לפני שהם חקרו את הדברים עד הסוף. אם תתנו להם את המידע המקדים הנחוץ להם באתר שלכם, תוכלו לרכוש אותם בתור לקוחות בעתיד (להמיר אותם ללקוחות).

 

שתפו את המאמר

רוצים לדעת כשמתפרסם מאמר חדש? הירשמו לעדכונים במייל.

Loading

מאמרים נוספים

שיווק אתר אינטרנט
שיווק דיגיטלי

שיווק אתר אינטרנט

האפשרויות הזמינות לנו בשיווק אתר אינטרנט בדר"כ יתחלקו לשתי קטגוריות: אורגני וממומן. כשאורגני נועד לתת לנו מעמד במנועי החיפוש ולהעניק לאתר שלנו תנועה לטווח הרחוק,

קרא עוד »

התייעצו איתנו, זה לא עולה כסף :)

עובד