קידום אורגני

קידום אורגני לאתרים אלו פעולות שעושים לאורך זמן על מנת לקבל מיקום גבוה יותר במנועי החיפוש. ההיגיון מאחורי קידום אורגני הוא פשוט, מנועי החיפוש צריכים אתרים ותוכן איכותי להציג למחפשים. קרה לכם שלא מצאתם מה שחיפשתם במנוע החיפוש?  מקרה כזה הוא כשל של מנוע החיפוש ואתם (הצרכנים) עלולים לא לחזור אליו. הסיבה שגוגל נשארת דומיננטית בשוק מנועי החיפוש (כן, יש עוד מנועי חיפוש חוץ מגוגל), היא שלא צריך שום דבר אחר, גוגל כמעט תמיד תתן את התוצאות והאתרים הטובים ביותר, והם גם דואגים קצת לאבטחה.

זכות הקיום של מנועי החיפוש היא הגולשים שמאפשרים למנוע החיפוש למכור מודעות ולהיות ריווחיים (קידום ממומן). מנועי החיפוש צריכים שיהיו כמה שיותר אתרים עם תוכן איכותי שאנחנו מחפשים. התמורה שאתם מקבלים בעד זה שאתם נותנים למנועי החיפוש תוכן איכותי, הוא גולשים איכותיים שמחפשים את המונחים הרלוונטיים אליכם.

קידום אורגני יכול להיות עבודה סיזיפית ויקרה אבל מאוד מתגמלת לטווח הארוך, השקעה של כמה אלפי שקלים בקידום האורגני יכולה להניב תוצאות טובות חודשים או שנים קדימה וקידום אורגני יציב יכול להעניק לחברה המקדמת המון פניות ועבודה ללא תשלום למנועי החיפוש – כלומר, בצורה אורגנית וללא תשלום. 

בדיקת קידום אורגני לאתר

ההבדל בין קידום אורגני לממומן

בזמן שקידום ממומן יכול להביא תוצאות מעולות, הוא מקבל רק כ-2 עד 6 אחוזים מכלל הלחיצות במנועי החיפוש, הגולשים לעיתים הולכים אוטומטית לתוצאות האורגניות מכיוון שהמודעות שמופיעות במעלה העמוד לא תמיד משרתות את המטרה שלהם. בייחוד אם הם מחפשים מידע ולא שירות.

גולשים במנועי החיפוש

עיקרון User First

כשהמשתמש שמח, גוגל שמחים, כשהמשתמש לא שמח, אף אחד לא שמח.

גוגל משנים את האלגוריתם יותר מ-8 פעמים ביום בממוצע

בזמן שכל שנה עולים לאוויר כ-2 מיליארד אתרים, מנועי החיפוש צריכים לעבוד קשה כדי לסנן את כל האתרים החדשים והקיימים בשביל להציג את תוצאות החיפוש המועילות והאיכותיות ביותר למחפשים. האלגוריתם של גוגל הוא המנוע של מנוע החיפוש, התוכנה שמאפשרת לגוגל להיות מספר אחת בשוק מנועי החיפוש, עם התוצאות הקרובות ביותר למה שאתם מחפשים. האתגוריתם עובד לטובת בוני אתרים שמשפרים את הקידום האורגני ויודעים לתקשר בצורה הטובה ביותר, את התוכן האיכותי ביותר למנועי החיפוש, כדי שמנועי החיפוש ישלחו יותר גולשים, בכך שהם ידרגו ובכך וציגו את האתר שלכם במיקום גבוהה יותר בין תוצאות החיפוש הרלוונטי עבורכם.

יתרונות קידום אורגני לאתרים

למה זה כל כך טוב לקדם אורגני? עד שתגיעו למצב שבו כס המלכות שלכם ואתם בין התוצאות הראשונות במנועי החיפוש, בעיקר גוגל, אתם עלולים להשקיע הרבה מאוד משאבים ותכנון, גם אם זה לא גובל בתשלום חודשי לגוגל עבור קידום (מוממן).

קידום אורגני או SEO, מאופיין ביצירת בסיס שיווקי ותמיכה בו באמצעות תכנים ואופטימיזציה שמקדמים את העסק בצורה טבעית: הגולשים מוצאים את העסק שלכם במנועי החיפוש או נתקלים בו ברשתות החברתיות כשהתכנים הם אלו שמושכים אותם ולא פרסומות מכירה, כך הקידום האורגני מייצר לקוחות חדשים "ללא מאמץ".

קידום אורגני בגוגל ומנועי חיפוש שונים דורש מכם נכס דיגיטלי שאותו תרצו לקדם, זה יכול להיות אתר אינטרנט כמו חנות מקוונת, עמוד נחיתה, בלוג או אתר תדמית, זה יכול להיות עמוד עסקי ברשת חברתית כמו פייסבוק, אינסטגרם או פינטרסט. בנכס שלנו נעלה תכנים שימשכו לעסק את הלקוחות הפוטנציאליים שלנו, בכל שלבי המשפך השיווקי וקהלי היעד.

הידעת?! יותר מ-96% מכל הלחיצות במנועי החיפוש הן על תכנים אורגניים ולא מודעות ממומנות.

איך מקדמים אתר אינטרנט בצורה אורגנית?

מכריע בטווח הרחוק

קידום אורגני יעיל מקדם אתכם בגוגל, מה זה אומר? שיותר אנשים ילחצו על האתר שלכם, וזה לא יעלה לכם שקל, למעט העלויות של הקידום האורגני עצמו. קידום אורגני יעלה  לעיתים פי 4 פחות מפרסום ממומן בפייסבוק ופי 8 פחות מפרסום ממומן בגוגל באותה נישה עבור המרה.

קידום אורגני פנימי

קידום אורגני חיצוני

קידום אורגני במנועי חיפוש חוץ מגוגל

לא כולם יודעים, אבל יש מנועי חיפוש חוץ מגוגל. למשל מנוע החיפוש בינג של מיקרוסופט (שלאחרונה מנסה לתפוס את מקומו בין מנועי החיפוש עם מערכות ה-AI החינמיות שלו), לעיתים משתמשים בו "בטעות" כשמשתמשים במערכת ההפעלה וינדואוס. יש גם מנועי חיפוש כמו DuckDuckGo שמבטיח שלא ישמור את הפרטים שלכם ובעצם אפשר לבצע בו "חיפוש ללא עקבות" לעומת גוגל ששומרים כמה שיותר מידע עבור הפרסומות שלהם.

אם תעשו את הקידום האורגני נכון, תופיעו ותקבלו תנועה גם ממנועי חיפוש אחרים חוץ מגוגל. תוכלו לראות למשל בפונקציה חדשה של חנויות ווקומרס שמראות לכם בדיוק מאיפה הגיעה הרכישה ומאיזה מנוע חיפוש.

קידום אורגני לעומת קידום ממומן

כשאתם מקדמים בכסף, אתם קונים את המעמד שלכם, בין אם זה במנועי החיפוש או במודעות המופיעות ברשתות החברתיות. ברגע שאתם מפסיקים לשלם, המודעות שלכם נעלמות. הקידום הממומן מעולה לטווח הקצר, אבל לא לטווח הארוך.

הקידום האורגני נותן בסיס יציב לתנועה של גולשים המעוניינים בתוכן שלכם וחלקם גם ירכשו את המוצר או השירות שלכם, רק מחיפוש שהם ביצעו, ללא כל מימון מצידכם.

קידום אורגני ברשתות חברתיות

פייסבוק ורשתות אחרות הפכו לפלטפורמות פרסום חזקות שניתן לרכוש בהן פרסומות ממוקדות לקהל יעד (טירגוט) – וזה מה שעסקים ומשווקים נוהגים לעשות. הקידום האורגני ברשתות החברתיות משתמש באלגוריטמים הקיימים שנועדו לסנן ולעלות למודעות אנשים ועסקים המעורבים כדרך קבע בפלטפורמה. אם זה בהעלאת תכנים, מעורבות קהילתית, תגובות ולייקים.

כשאתם מייצרים תוכן ומעורבים ברשת חברתית כלשהי, היא מתגמלת אתכם בהצגתכם ליותר ויותר גולשים, כך נוצרת מעורבות בתכנים שלכם, והלקוחות זורמים "מפה לאוזן" או "משיתוף לתיוג", בעלות מול תועלת – תוצאות הקידום האורגני ברשתות החברתיות הן טובות לאין ערך מהקידום הממומן.  ניתן לשלב קידום אורגני וממומן לייעול מקסימלי של שיווק העסק.

קידום אורגני ברשתות החברתיות מתאים לאנשי מקצוע ואישים שרוצים לקדם את עצמם כדמות מרכזית לשיווק, למשל אינסטלטורים, רופאים, חשמלאים, סוכני נדל"ן, בעלי מוצר יחיד ועוד.

שנחזור אליכם? השאירו פרטים

עובד