בניית אתר וורדפרס לבד או עם חברה ומה ההבדל

Young man designer choose a palette of brown tones in their office design.

תוכן עניינים

כשאנחנו שוקלים לבנות אתר אינטרנט, ניתקל בכמה אפשרויות, חלקן קלות יותר למתחילים, וחלקן דורשות עקומת למידה לא מבוטלת. אם בחרתם, כמו רבים, להקים את האתר החדש שלכם על גבי מערכת וורדפרס, תוכלו לעשות זאת באופן עצמאי או לקחת את שירותיה של חברה לבניית אתרים, וההבדלים הם לא רק במחיר.

זמן ועקומת למידה

בניית אתרים זה מקצוע, למרות שיש המון אנשים שזה תחביב בשבילם – עוד משהו לנסות כי זה מגניב, זה לא מתבטא תמיד במוצר מוגמר איכותי שיכול להניב תוצאות אמיתיות ולהתחרות באתרים שנבנו בצורה מקצועית ע"י בונה אתרים או חברה לבניית אתרים שעוסקים בזה באופן קבוע.

מערכת וורדפרס הינה מערכת קוד פתוח שנועדה לאפשר לכל אחד להקים אתר אינטרנט או בלוג משלו, על גבי אחסון שהוא רכש ומנהל או על גבי האחסון של WordPress.org. ולמרות שהיא מיועדת לאנשים ללא ידע טכני בבניית אתרים, ההבדל בין אתר שנבנה ללא ידע ויכולת מקצועית, ירגיש, יראה ויתפקד כמו אתר חובבני, וזה יהיה ניכר.

אם אתם מחליטים ללכת על זה ולבנות אתר וורדפרס עצמאית, תהיה לכם עקומת למידה בנושאים כמו: חווית משתמש, עיצוב גרפי, ריספונסיביות ומסכים שונים, ניהול טכני של האתר וכל מה שקשור אליו, מה שיכול לגרור שעות למידה ועבודה על דברים קטנים שאתם רוצים שיהיו באתר שלכם, שאולי נראים טריוויאלים, אבל לא תמצאו את הדרך הנכונה לבצע אותם.

בסופו של דבר, גם כשהאתר שלכם יהיה באוויר, אתם תהיו במינוס של עשרות אם לא מאות שעות למידה ועבודה על מקצוע שתצטרכו "פעם אחת". תשאלו את עצמכם האם הייתם לומדים מקצוע כלשהו עבור עבודה חד פעמית? אם שווה לכם, לכו על זה בכל הכוח.

עלות וכסף

כשבונים אתר וורדפרס לבד אפשר לחסוך אלפי שקלים על אנשי מקצוע, באתר אינטרנט מקצועי מעורבים כמה גורמים שמביאים את האתר למצב מוגמר ומקצועי, בין היתר כותבי תוכן וקופירייטרים, מעצבים גראפיים, בוני אתרים ואנשי שיווק. כשתבנו את האתר עצמאית תצטרכו לבצע את כל הפעולות של אנשי המקצוע השונים, זה אמנם יחסוך לכם כסף, אבל יעלה לכם בהרבה מאוד זמן.

מוצר מוגמר

תחשבו על זה ככה, בכל מקצוע שיש בו אנשי מקצוע, חובבן לא יוכל להתחרות בהם. לא משנה כמה תתאמצו, תלמדו ותשפרו את האתר שלכם, יש סיכוי סביר מאוד שתפספסו דברים קריטיים שישפיעו לרעה על ההמרות שלכם מהאתר, על חווית המשתמש ועוד. המוצר המוגמר שלכם "לא יהיה מקצועי", ותצטרכו בכל מקרה לפנות לאנשי מקצוע אם תרצו שהוא כן יהיה כזה.

שורה תחתונה

המון אנשים בונים לעצמם אתרי אינטרנט לבד, אבל לא כולם מצליחים לעמוד בסטנדרטים הגבוהים של האינטרנט ומנועי החיפוש, הרבה פעמים יוצא מצב שמשקיעים המון זמן ומשאבים על למידה, כשהתוצאה בכל מקרה יוצאת לא מקצועית.

 

שתפו את המאמר

הרשמה לעידכונים
Loading

מאמרים נוספים

ידע זה כוח, הירשמו לעדכונים במייל בשביל לא לפספס עוד טיפה

Loading

שנחזור אליכם? השאירו פרטים

עובד