קידום אורגני או ממומן

קידום אורגני או ממומן ובמה לבחור

תוכן עניינים

כשאנחנו מתכננים את הקידום שנעשה לעסק שלנו בדיגיטל, ניתקל בדר"כ בשתי דרכים עיקריות – קידום אורגני וקידום ממומן, איתן בעלי עסקים מקדמים את הנכסים הדיגיטליים שלהם והפרסומים השוטפים שלהם. השאלה היא, במה לבחור?

אני אתן לכם רמז, עדיף לא לבחור. קראו הלאה.

מה זה קידום אורגני

קידום אורגני – כלומר "טבעי" הוא לתת למנועי החיפוש את מה שהם צריכים על מנת שהם יציגו את האתר שלנו בתוצאות החיפוש במיקום טובים יותר, ככל שהמיקום טוב יותר, כך נקבל יותר תנועה ממנועי החיפוש – ותנועת גולשים זה הצעד הראשון לכיוון המרות ועסקאות.

אפשר גם להגדיר את הקידום האורגני כמשהו שאפשר לעשות "חינם", כלומר כבעלי אתר אתם יכולים להוסיף תכנים עצמאים במידה והאתר שלכם בנוי על מערכת ניהול תוכן כמו וורדפרס, ובכך לקדם את עצמכם אורגנית "חינם". הבעיה נוצרת כשיש לכם מתחרים שמשתמשים במקדמים אורגניים מקצועיים, ואז אין לכם סיכוי מולם – לא ברמת התוכן, אלא ברמה הטכנית ו-אסטרטגיות שיווק שונות שאפשר לעשות עם קידום אורגני בשביל להתעלות על מתחרים.

את הקידום האורגני אנחנו עושים בצורה "ידנית", אנחנו צריכים להוסיף תוכן לאתר שלנו שאנשים ימצאו במנועי החיפוש, ובגלל שיש לנו מתחרים, אנחנו צריכים להתעלות עליהם עם איכות התוכן, גיוון התוכן, אורך התוכן ותוספות לתוכן כמו תמונות וסרטונים. לאחר הוספת תכנים אנחנו צריכים לעשות את המיטב בקידום האורגני הטכני באתר שלנו, כמו למשל הוספת תגיות לכותרות, טקסט אלטרנטיבי לתמונות, הוספת קישורים פנימיים וחיצוניים ועוד.

ככל שנשקיע יותר בקידום האורגני, כך נרוויח תנועת גולשים שגדלה עם הזמן ותחזיק מעמד לטווח ארוך.

קידום אורגני ברשתות החברתיות

בדומה למנועי החיפוש, הרשתות החברתיות רוצות שאנחנו, המשתמשים, ניצור בשבילם את התוכן. ככל שהתוכן שניצור יהיה איכותי יותר, נתוגמל בחשיפה. לכל רשת חברתית יש מאפיינים ספציפיים, וקהלי יעד ספציפיים. בשביל לקבל את התמורה הטובה ביותר מקידום אורגני ברשתות החברתיות, ננסה להתאים את התכנים שאנחנו יוצרים ומפרסמים באופן קבוע, למערכת עצמה.

כלומר – בשביל לפרסם באינסטגרם צריך תמונות וסרטונים איכותיים כי הפלטפורמה מבוססת על דפדוף בין תמונות וסרטונים. בטיקטוק ניצור סרטונים קצרים, וליוטיוב ניצור סרטונים ארוכים לרוחב. אם וכאשר תצא לאור רשת חברתית חדשה עם מאפיינים חדשים וסטנדרטים, נצטרך להסתגל גם אליהם וליצור תכנים עבור המותג שלנו גם בצורה המתאימה לרשת זו.

מה זה קידום ממומן

קידום ממומן הוא קידום שנעשה ע"י הזרמת תקציבי פרסום לפלטפורמות פרסום כגון גוגל אדס – שזאת הפלטפורמה לניהול פרסומות בנכסים של גוגל. ופייסבוק אדס שזאת הפלטפורמה שמאפשרת לנהל פרסומים בפייסבוק, אינסטגרם, וואטסאפ – בעצם כל הנכסים של חברת "מטא".

זה עובד בצורה כזו: אנחנו בוחרים את קהל היעד, מכינים מודעה מושכת עם מטרה מסויימת ומשלמים לפלטפורמה על חשיפה או על לחיצות על המודעות שלנו (למשל בגוגל זה על לחיצות, בפייסבוק זה על צפיות).

שורה תחתונה, מה עדיף, קידום אורגני או ממומן?

הכי טוב לשלב בין שניהם, גם קידום אורגני, שיעזור לכם לטווח הארוך, וגם קידום ממומן שיתן לכם תנועה ומענה בטווח הקצר.

שתפו את המאמר

הרשמה לעידכונים
Loading

מאמרים נוספים

ידע זה כוח, הירשמו לעדכונים במייל בשביל לא לפספס עוד טיפה

Loading

שנחזור אליכם? השאירו פרטים

עובד