תמונות לאתר וורדפרס – מדריך

תוכן עניינים

איך וורדפרס מנהלים קבצי תמונות

מערכת וורדפרס לוקחת את התמונה שאנחנו מעלים ויוצרת ממנו גדלים שונים על מנת שנוכל להוסיף את התמונות לאורך האתר וזה לא יציג את התמונה הגדולה, המלאה, הכבדה, במקומות בהם התמונה מופיעה בגודל קטן יותר. זה נועד על מנת להציג תמונה קטנה לגולש, שתעלה על גבי הדפדפן שלו מהר יותר, מאשר תמונה בגודל ומשקל מלא.

הגדרות למדיה ותמונות של וורדפרס

אם תיגשו בוורדפרס ל- הגדרות >> מדיה. תוכלו להגדיר את גודל התמונות הממוזערות, שנו זאת אם יש לכם סיבה – כמו למשל אם בעיצוב של האתר שאתם הולכים להקים יש גדלים מאוד ספציפיים של תמונות, לרוב לא צריך לגעת בהגדרות האלו. כברירת מחדל מסומן "וי" ליד האפשרות לשמור את המדיה בתיקיות לפי חודשים, כך שהמערכת תייצר תיקיה לכל חודש עבור התמונות שאתם מעלים, אפשר לבטל את האפשרות הזאת בשביל להמנע מריבוי תיקיות באחסון שלכם, אם אין לכם סיבה לשמור תמונות לפי חודשים.

גדלי תמונות מומלצים לשימוש באתר וורדפרס

כשמדובר על תמונות גדולות, עדיף להשתמש ברוחב 1920 פיקסל (1920X1080 למשל, אבל הגובה תלוי באיזור בו רצים להכניס את התמונה, אם יש לך תמונה גדולה בראש עמוד שאתה רוצה שתהיה לכל הרוחב אבל גובה 500 למשל, אתה יוצר תמונה שהיא 1920X500.

מזעור גודל תמונות לפני העלאתן לאתר וורדפרס

מעבר לכך כדאי למזער את התמונה עם מערכת שלא פוגעת באיכות התמונה אלא רק מורידה משמעותית את משקל הקובץ – אפשר פשוט לעלות תמונות ולהוריד חינם (עד 20 כל פעם) או לעשות מנוי יחסית זול שמאפשר גם לשים את התוסף של Tinyjpg באתר וורדפרס ולבצע את המזעור וההקטנה של גודל התמונה אוטומטית.

מערכת חינמית למזעור גודל תמונות ללא פגיעה באיכותן: tinyjpg.com

התוסף של המערכת לוורדפרס: מעבר לתוסף

שתפו את המאמר

רוצים לדעת כשמתפרסם מאמר חדש? הירשמו לעדכונים במייל.

Loading

מאמרים נוספים

התייעצו איתנו, זה לא עולה כסף :)

עובד