התקנת תוספים לאתר וורדפרס

תוכן עניינים

המפתחים של מערכת וורדפרס ידעו שהם לא יוכלו למצוא פתרונות לכל רצון של בעלי אתרים, לכן הם יצרו את הפלאגינים \ התוספים, באמצעותם אפשר להוסיף אפשרויות שונות למערכת וורדפרס ובעצם להוסיף אפשרויות שונות לאתר שלנו.

את התוספים יוצרות חברות "צד שלישי", או מפתחים עצמאיים, המציעים אותם לרוב בשתי גרסאות – בחינם או בתשלום, האחת בסיסית – חינמית, והשניה בתשלום – פרימיום נאמר.

התוספים מופיעים במאגר הציבורי של וורדפרס, אבל רק בגרסתם החופשית – חינמית. להרבה מהתוספים יש גרסה בתשלום שאיתה מגיעות אפשרויות שלא מקבלים בגרסה החינמית.

מי שלא משלם, משלם

הרבה פעמים אנחנו רוצים לקבל משהו באתר ואנחנו מוצאים את התוסף במאגר הציבורי, ללא עלות, ואז מגלים שהתוסף לא מאפשר דווקא את מה שאנחנו הכי צריכים, ואנחנו מוכרחים לרכוש אותו. לכן מומלץ להקפיד על עיון בכל פרטי התוסף ומה הוא מאפשר בגרסתו החינמית לפני שאחנו מבזבזים זמן על התקנה וניסויים בפועל.

הרבה תוספים הניתנים בחינם יעשו עבודה נפלאה למטרות מסויימות, באלו, צריך לבחון טוב מתי היה העידכון האחרון ואם הוא מתאים לגרסת הוורדפרס העדכנית או זאת שאתם משתמשים בה. במידה והתוסף לא עודכן כמה שבועות, מומלץ לנסות להמנע מהשימוש בו, תוספים שלא מעודכנים הופכים לפרצות אבטחה באתר, משהו שאנחנו רוצים להמנע ממנו, בייחוד באתרי וורדפרס.

מהיכן לקנות ואיך לקנות

בדר"כ ניתן לרכוש רשיון לכל תוסף חינמי המאפשר גם שדרוג, באתר של התוסף אותו ניתן למצוא בתיאור התוסף החינמי. ישנם גם אתרי מאגרים כגון  Envato Market שמאפשרים רכישת רשיונות לתוספים של מפתחים אשר עובדים לרוב רק עם המאגר או מוכרים במאגר במחיר זול יותר מאשר באתר שלכם עצמם.

צרו קשר עם מפתח התוסף

אל תתביישו "לחפור" למפתחים של תוסף שאתם חושבים לקנות, שירות הלקוחות שתקבלו לפני הרכישה הוא כנראה יהיה בערך מה שתקבלו אחרי, והרבה פעמים צריך את שירות הלקוחות, בייחוד באתרים בעברית שמקשים על שימוש בתוספים שלא תורגמו או לא נבנו עם גרסת RTL (ימין לשמאל).

לקוות לטוב, להתכונן לרע

תשתדלו לבחון את מדיניות ההחזרות של התוסף שאתם מעוניינים לרכוש, במידה ואתם רוכשים במבצע כלשהו, ייתכן ולא תוכלו לקבל החזר כספי על התוסף.

שתפו את המאמר

רוצים לדעת כשמתפרסם מאמר חדש? הירשמו לעדכונים במייל.

Loading

מאמרים נוספים

התייעצו איתנו, זה לא עולה כסף :)

עובד