קידום אתרים

קידום אתרים מתאר תהליך בו משפרים בצורה אקטיבית את מיקומו של אתר בתוצאות של מנועי החיפוש לרבות גוגל. כלומר אם העסק שלכם נותן שירות כלשהו, ויש מונחים רלוונטיים אליו שגולשים מחפשים במנועי החיפוש, ככל שתתמידו בקידום האתר שלכם, כך תיחשפו ליותר גולשים, תניבו תנועה לאתר.

כלים למדידת קידום אתרים

Search Console של גוגל (חינם)

בראש ובראשונה ניתן להשתמש בכלי החינמי של גוגל – Search Console המאפשר לנו לבדוק את החשיפות של האתר שלנו בתוצאות החיפוש, כמות קליקים ולקבל התראות על בעיות בתצוגת האתר בגוגל.

Ahrefs

בין המערכות הוותיקות, האמינות והמוצלחות ביותר לבדיקה ומדידה של קידום אתרים, ברגע שהאתר שלכם מאושר ורשום במערכת Search Console החינמית של גוגל, תוכלו להוסיף אותו לניטור במערכת Ahrefs ללא עלות. כמובן שתקבלו מידע בסיסי עד שתחליטו לשלם עבור הרישיון.

Semrush

מערכת חזקה, מהירה ומקצועית לבדיקת קידום אתרים אורגני וממומן, בין הכלים החזקים ביותר בשוק ביחד עם Ahrefs. אפשר להשתמש במערכת בצורה מוגבלת עם פרויקט אחד.

Ubersuggest

כלי לבדיקת קידום אתרים שיש לו אפשרות רכישה של רישיון לכל החיים, לעומת המתחרים שלו הוא הזול והמשתלם ביותר מבחינת העלות, אבל בסיסי ודי איטי בתועלת. מעולה עבור התחלה של ניטור קידום אורגני. בין היתר מה שאהבנו בכלי הזה אלו ההתראות שיש מהמערכת על שינויים בקידום האורגני עבור מילות המפתח המנוטרות.

איך עושים קידום אתרים

בעיקר מנסים לרצות את גוגל ואת הגולשים המחפשים במנועי החיפוש. כל תקופה מנועי החיפוש משנים את האלגוריתם שלהם, כלומר הדבר בה מנוע החיפוש מתעדף אתרים על גבי אחרים כשהם מתחרים עבור מילות מפתח מסוימות. לכן המסע אל עבר המקום הראשון בגוגל נמשך תמידית, אבל יש טכניקות שניתן ליישם על מנת להביא את האתר שלנו בצורה שיטתית למקומות הראשונים בתוצאות החיפוש.

יצירת תוכן מקורי

גם אם אין לכם תוכן מקורי, אבל יש לכם מוצרים מקוריים שאנשים מחפשים והאתר נבנה בצורה נכונה עבור קידום אורגני, ייתכן שתקבלו תנועה לא רעה לאתר ממנועי החיפוש. אבל לרוב תצטרכו להשקיע קצת מעבר למשפט ותמונה בעמוד באתר עבור להגיע לתוצאות הראשונות.

הוספת תכנים ויזואליים

מנועי החיפוש כיום מתעדפים עמודים באתרים שיש בהם תוכן ממוקד למילת מפתח או ביטוי מסויים העונה עליו בדרך הטובה ביותר, עם טקסטים רלוונטיים, תמונות וסרטונים. כמו כן מנועי החיפוש מודדים את כמות החשיפה של עמוד ושיתופים ברשתות החברתיות על מנת לבסס את מעמדו, לכן כדאי לשתף את התוכן שאתם יוצרים באתר ברשתות החברתיות.

אופטימיזציה לקידום אורגני ונגישות

כשאנחנו חושבים על קידום אתרים אנחנו נרצה שקודם כל מנועי החיפוש יוכלו לגשת ולקרוא את התכנים באתר שלנו בקלות המירבית על מנת שישימו אותנו בתוצאות החיפוש עבור ביטויים רלוונטיים מהר ככל האפשר, כדי לאפשר את זה אנחנו צריכים לבנות את האתר בצורה מסויימת, יש חוקיות החופפת גם לקידום אורגני וגם להנגשת האתר לטובת הרובוטים הסורקים את האתר וגם לאנשים עם מוגבלות.

בניית קישורים

תהליך בו אנחנו מנסים "לארגן" לאתר שלנו קישורים מאתרים אחרים, כך מנועי החיפוש מזהים שממליצים עלינו ומקדמים את האתר שלנו בתוצאות החיפוש. ככל שהאתרים שממליצים עלינו (כלומר מקשרים אלינו) "חזקים" יותר, כך נקבל יותר "קידום".

קישורים אורגניים

כשאנחנו יוצרים תוכן מעניין, כזה שאנחנו יודעים שישרת הרבה אנשים, לרוב נתחיל לקבל אליו קישורים מאתרים שונים רק בגלל האיכות שלו. כמו כן אנחנו יכולים ליצור את התכנים במיוחד עבור קבלת קישורים מאתרים שונים בשביל הקידום של האתר שלנו, ואף לשאול אם זה יתאפשר מראש. למשל אם יש אתר העוסק בתחום שלכם, ומפרסם מאמרים וקישורים לאתרים בתחום, תוכלו לבקש קישור או לשאול אם יש תוכן שאתם יכולים לפרסם באתר שלכם שיניע אותם לקשר אליכם.

קניית קישורים ומאמרים

ניתן לרכוש קישורים ומאמרים מאתרים שונים, כמו רכישה של כתבת יח"ץ בעיתון, כך גם ברשת ניתן לרכוש ולהזמין ראיונות וכתבות שבתוכן יהיו קישורים לאתר שלכם. כתבות מאתרים מובילים יכולות להגיע לאלפי שקלים וכדאי שהכתבה תהיה איכותית ככל האפשר.

התייעצו איתנו בכיף. השאירו פרטים כאן

עובד