שיווק שותפים | מה האפשרויות ואיך בונים מזה הכנסה

תוכן עניינים

שיטת השיווק באמצעות שותפים היא שיטה המחברת בין חברות המעוניינות לשווק את מוצריהן (למכור) ל-שותפים שבעצם עושים את השיווק עצמאית "בכל" דרך שהיא (למעט איסורים של החברה). השיווק יכול להיות כל דבר בין המלצה לחבר על מוצר ושליחת קישור בוואטסאפ, למערך שיווק מושקע שיכול להפוך להכנסה עיקרית ואפילו עסק משגשג.

ההיגיון פשוט, חברות משקיעות (או מבזבזות) הון על שיווק ופרסום בכדי למכור את המוצרים או השירותים שלהן. מה שהם משיגים בשיווק שותפים זה שיתוף פעולה עם אנשים פרטיים או חברות שיסייעו להם לשווק את המוצרים ללקוחות פוטנציאליים, ולהרוויח את עלויות השיווק האלו (בתאוריה).

שיווק סטנדרטי מול שיווק שותפים

כשחברה רוצה לפרסם את מוצריה, עלויות השיווק יכולות "להתבזבז" בלי תמורה מספקת, הרבה יותר משתלם לחברות לשלם עבור מוצר שנמכר ולא עבור שיווק שלעיתים לא מניב תמורה.

המצב הוא Win Win

החברה מרוויחה לקוחות בפרסום רחב מאוד והמשווקים השותפים (אתם) מרוויחים עמלות על מכירות.

יתרונות שיווק שותפים

אתם לא עושים שום דבר מעבר להפניית הלקוח למוצר. לכן זה חוסך לכם התעסקות פוטנציאלית עם מלאי, מוצרים, משלוחים, בלאי, בעיות, חישוב עלויות ועוד. אתם בעצם עושים פעולה פשוטה לכאורה, ומרוויחים עליה עמלה, ככל שתפנו יותר לקוחות שירכשו מהחברה שאתם משווקים, כך העמלות שלכם יגדלו.

חסרונות שיווק שותפים

לרוב העמלות הן קטנות, וצריך למקסם רווחים בצורה של תנועה ממוקדת למוצרים ולנישה, ולפרסם בכל הכח. במידה ואין הרבה כניסות, אתם לא צריכים לצפות לרווחים, אבל בסופו של דבר זה חישוב מתמטי, של אסטרטגיית השיווק שלכם עד למכירת המוצר בפועל.

עמלות על מכירות

העמלה מבוססת בדר"כ על האחוז שהחברה מוכנה לשלם עבור מוצר או שירות ספציפי, העמלות יכולות לנוע בין כמה סנטים (גרושים) לבין כמה עשרות או מאות דולרים, זה מאוד תלוי במוצר.
למשל אם אתם משווקים מוצר שעולה 150 דולר והעמלה שלכם היא 50%, בכל מכירה תקבלו 75$.

במידה ואתם משווקים חברות גדולות עם מוצרים שאינם יקרים, למשל עליאקספרס, העמלות יהיו בפרופורציה למחיר המוצר, למשל אם תקבלו 5 אחוז מתוך 25 שקל, תישארו עם 1.25 דולר על כל מכירה – וזה עוד במקרה הטוב. לכן כשמשווקים חברות עם מגוון מוצרים, בעלויות נמוכות, אסטרטגיית השיווק שלכם צריכה להיות מבוססת על כמויות, ואז תוכלו לחשב עלות מול תועלת.

כשאתם משווקים מוצר יקר, עם עמלה גבוהה, עדיף לנסות להגיע לקהל המתלבט שבודק ואז קונה, את זה ניתן להשיג בהצגת מידע רלוונטי ומכירתי אשר יניע את הלקוח הפוטנציאלי להיכנס לקישור שלכם ולבצע את הרכישה בפועל מהחברה שאתן משווקים. זאת ניתן להשיג באמצעות עמוד נחיתה ופרסום ממומן, או שיווק מפה לאוזן (גם עם תגובות בפייסבוק על פוסטים רלוונטיים).

המטרה העילאית שלכם היא להכניס את הלקוחות הפוטנציאליים לאתר של החברה, כמה שהלקוחות יותר רלוונטיים ככה יהיו יותר רכישות, אם אתם משווקים בלי לבצע סינון אתם מבזבזים משאבים.

בימיינו כל אחד יכול להפוך למשווק שותף בדיגיטל, בחלק מהמקרים תצטרכו להקים פלטפורמה לפרסום כמו אתר אינטרנט או להוכיח שיש לכם קבוצה או כח שיווק כלשהו בפייסבוק או ברשתות כדי שהחברות הטובות והגדולות שרוצות לפרסם מוצרים יעשו איתכם את שיתוף הפעולה.

איך מוצאים תכניות שותפים

בעיקרון כמעט לכל חברה כיום יש תכנית כזו או אחרת של משווקים, לא תמיד הם קוראים לזה תכנית שותפים ולא תמיד הם מפרסמים את זה באתר שלהם או במקומות ציבוריים, תרגישו חופשי לפנות לחברות שהמוצרים שלכם נראים לכם כמו משהו פוטנציאלי לשיווק ושאתם תוכלו למנף אותו, תציעו תכנית שיווקית שאתם הולכים לבצע (בצע הפרטים הקטנים) ואיך אתם מתכוונים לייצג את המותג שלהם. גם אם חלקם יגידו לכם לא, אל תוותרו, יש הרבה תחרות בשוק והרבה חברות לשווק.

חברות ניהול לתכנית שותפים

בשוק יש חברות ניהול שיווק שותפים שבעצם מחברות בין המפרסמים – בעלי המוצר, לבין משווקים עצמאיים – שנקראים משווקים שותפים. אתרים כמו Admitad למשל נחשבים בין הטובים בשוק וכוללים תכנית שותפים לאתרים ישראלים כגון Ivory, ורשתות בינלאומיות כגון iHerb ועוד כ1600 ספקים שתוכלו לשווק את מוצריהם. להרשמה לAdmitad לחצו

דוגרי, כמה אפשר להרויח

במקרה הטוב בתקופות טובות, משווקים שותפים שמתמידים ומצליחים ירויחו מאוד אלפי שקלים בחודש. הקטנים יותר יאכלו את השאריות, מה שכן, האינטנרט תמיד דורש תוכן איכותי, ואם אתם יכולים לתת אותו לגולשים, ולשווק בצורה סדירה, אתם תחוו עליה בקניות דרככם ותוכלו להרויח לא מעט כסף, גם אם הוא כסף הכנסה נוספת ללא הרבה מאמץ.

במידה ותרצו ממש להרוויח משכורת, תצטרכו להקים מערך שיווק עם תכנית מסודרת לטווח הארון. תוכלו להיעזר בנו לבניית התשתיות וחישוב עלויות הקמה – צרו קשר!

שתפו את המאמר

רוצים לדעת כשמתפרסם מאמר חדש? הירשמו לעדכונים במייל.

Loading

מאמרים נוספים

Scroll to Top

לשיחה קלילה השאירו פרטים

עובד